Historie

V České republice zahájila společnost REISSWOLF likvidace dokumentů a dat, s.r.o. svoji činnost v roce 1996.

Od té doby poskytuje kvalitní služby svým zákazníkům. Vysoké bezpečnostní standardy jsou základem naší činnosti. Dnes patří mezi nejvýznamnější služby archivace, skartace a digitalizace dokumetů a dat.

K důležitým mezníkům v životě společnosti patří vybudování nového provozu v Kralupech nad Vltavou a archivačního komplexu v Klíčanech u Prahy. Tyto závody dnes patří mezi nejmodernější v Evropě. Všechny činnosti společnosti jsou uskutečňovány s šetrným přístupem k životnímu prostředí, zejména pak s možností druhotného využití surovin. O kvalitě poskytovaných služeb svědčí i získané certifikáty od Národního bezpečnostního úřadu a dále certifikáty ISO 9001, 14001 a 27001.
V roce 1985 se obchodník pan Henning rozhodl rozdělit svou firmu a dát vznik nové společnosti, která by se specializovala na externí likvidaci důvěrných dokumentů. Založil proto firmu s názvem REISSWOLF, což byl název jednoho místního satirického programu v rádiu. Jako generálního ředitele jmenoval Jana Möllera. Möllerovou hlavní snahou bylo vytvořit bezpečnostní standardy, se kterými by se dalo pracovat a získat zákazníky pro tuto službu. Za nedlouhou dobu se již firma REISSWOLF ujala externí likvidace nosičů dat dokumentů několika bank a pojišťoven v Hamburku. Obchodní partneři byli velice spokojeni s uzavřeným a bezpečným systémem REISSWOLF a jméno firmy se tak postupně stalo známým v celém Německu.
Skartace, archivace a digitalizace dokumentů a dat byla, je a určitě i bude součástí každé firmy, která disponuje s daty. Zákazníci firmy REISSWOLF začali postupem času požadovat tyto služby i na všech jejich ostatních pobočkách po celém Německu. Na tomto základě musela bezpodmínečně vzniknout síť podniků REISSWOLF. Aby se nemusely vynakládat ohromné prostředky pro budování vlastní sítě a tím zvyšovat náklady na likvidaci nosičů dat informací, dostal pan Möller nápad – vytvořit síť franchisových podniků. Již v roce 1989 tvořilo síť REISSWOLF, kromě svých vlastních aktivit, osm zpracovatelů papíru v celém Německu. Po pádu Berlínské zdi, vznikly poté čtyři další podniky ve východním regionu. V tom samém roce byl vytvořen REISSWOLF Deutschland, jako komunikační centrum pro všechny franchisové partnery v Německu. Nyní 17 podniků REISSWOLF pokrývá celou oblast Německa a dělá z firmy REISSWOLF vedoucí firmu na trhu.
Již v roce 1989 síť poboček REISSWOLF zlikvidovala cca 55 tisíc tun dat, což bylo asi 40 miliónů marek. Služba skartace se stala nosným pilířem společnosti REISSWOLF. Firma se však ve svém vývoji nezastavila a v roce 1993 otevřel REISSWOLF svou první zahraniční pobočku v Lucembursku. Od té doby se firma REISSWOLF rozšířila do celé Evropy a expanze pokračuje dále do světa. Pro tak složitou koordinaci byl v roce 1996 založen REISSWOLF International. Jedním z hlavních cílů firmy REISSWOLF je nabídnout svým zákazníkům bezpečnou likvidaci všech nosičů dat informací, jejich uložení, správu a případně digitalizaci v jednotném bezpečnostním standardu po celém světě.

Zelená firma

Iso

Iso

ČSN EN ISO 9001:2016
ČSN EN ISO 14001:2016
ČSN EN ISO 27001:2014

ČSN EN ISO 50001:2012

Oddělovač

REISSWOLF likvidace dokumentů a dat, s.r.o.
U Dýhárny 1162
278 01 Kralupy nad Vltavou

Email: rw@reisswolf.cz
Telefon:

(+420) 315 722 821

(+420) 773 01 02 03

 

FacebookInstagram

Kontaktujte nás
Děkujeme vám za váš zájem o naše služby v oblasti skratace, archivace a digitalizace. Zavolejte nám nebo napište pro bližší informace.
+420 773 01 02 03
obchod@reisswolf.cz
x